Кои населени места влизат в списъка на селските райони 2023-2027?

Новата национална дефиниция определя като „селски райони“ общините, в които няма населено място с население над 15 000 души. Съгласно тази дефиниция, 215 общини от общо 265 общини в България са класифицирани като селски район.

Списък на общините в обхвата на новата дефиниция за „селски район”

Област: Общини
Благоевград: Банско; Белица; Гърмен; Кресна; Разлог; Сатовча; Симитли; Струмяни; Хаджидимово; Якоруда
Бургас: Камено; Малко Търново; Несебър; Поморие; Приморско; Руен; Созопол; Средец; Сунгурларе; Царево
Варна: Аврен; Аксаково; Белослав; Бяла; Ветрино; Вълчи дол; Девня; Долни чифлик; Дългопол; Провадия; Суворово
Велико Търново: Елена; Златарица; Лясковец; Павликени; Полски Тръмбеш; Стражица; Сухиндол
Видин: Белоградчик; Бойница; Брегово; Грамада; Димово; Кула; Макреш; Ново село; Ружинци; Чупрене
Враца: Борован; Бяла Слатина; Козлодуй; Криводол; Мездра; Мизия; Оряхово; Роман; Хайредин
Габрово: Дряново; Трявна
Добрич: Балчик; Генерал Тошево; Добрич-селска; Каварна; Крушари; Тервел; Шабла
Кърджали: Ардино; Джебел; Кирково; Крумовград; Момчилград; Черноочене
Кюстендил: Бобов дол; Бобошево; Кочериново; Невестино; Рила; Сапарева баня; Трекляно
Ловеч: Априлци; Летница; Луковит; Тетевен; Угърчин; Ябланица
Монтана: Берковица; Бойчиновци; Брусарци; Вълчедръм; Вършец; Георги Дамяново; Медковец; Чипровци; Якимово
Пазарджик: Батак; Белово; Брацигово; Сърница; Лесичово; Ракитово; Септември; Стрелча; Сърница
Перник: Брезник; Земен; Ковачевци; Радомир; Трън
Плевен: Белене; Гулянци; Долна Митрополия; Долни Дъбник; Искър; Кнежа; Левски; Никопол; Пордим; Червен бряг
Пловдив: Брезово; Калояново; Кричим; Куклен; Лъки; Марица; Перущица; Първомай; Раковски; Родопи; Садово; Сопот; Стамболийски; Съединение; Хисаря
Разград: Завет; Исперих; Кубрат; Лозница; Самуил; Цар Калоян
Русе: Борово; Бяла; Ветово; Две могили; Иваново; Сливо поле; Ценово
Силистра: Алфатар; Главиница; Дулово; Кайнарджа; Ситово; Тутракан
Сливен: Котел; Твърдица
Смолян: Баните; Борино; Девин; Доспат; Златоград; Мадан; Неделино; Рудозем; Чепеларе
София – област: Антон; Божурище; Годеч; Горна Малина; Долна баня; Драгоман; Елин Пелин; Етрополе; Златица; Ихтиман;Копривщица; Костенец; Костинброд; Мирково; Пирдоп; Правец; Своге; Сливница; Чавдар; Челопеч
Стара Загора: Братя Даскалови; Гурково; Гълъбово; Мъглиж; Николаево; Опан; Павел баня; Раднево; Чирпан
Търговище: Антоново; Омуртаг; Опака; Попово
Хасково: Ивайловград; Любимец; Маджарово; Минерални бани; Симеоновград; Стамболово; Тополовград
Шумен: Велики Преслав; Венец; Върбица; Каолиново; Каспичан; Никола Козлево; Нови пазар; Смядово; Хитрино
Ямбол: Болярово; Елхово; Стралджа; Тунджа

ФИНАНСИРАЩИ ПРОГРАМИ

ЗАЯВИ КОНСУЛТАЦИЯ

Абонамент за новини

Изберете програмата, за която желаете да получавате информация

Последвайте ни